euro
czystypowiat
500px-POL_województwo_podlaskie_COA.svg

Województwo podlaskie

Otrzymaj do 15 000 zł dotacji na fotowoltaikę!

Podlaskie gminy z dotacjami do OZE

Przedstawiciele gmin: Narewka, Narew, Jeleniewo i Krasnopol otrzymają dofinansowanie na zakup paneli PV i kolektorów słonecznych z funduszy unijnych.

Koszt wszystkich inwestycji wyniesie ponad 6 mln złotych, z czego dofinansowanie przyznane z funduszy europejskich wynosi ponad 4,7 mln złotych. Dotacje pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego

Przedsięwzięcie gminy Krasnopol obejmuje montaż 50 instalacji OZE dostarczających energię na potrzeby 45 budynków mieszkalnych, a w 5 kolejnych przewidziano montaż instalacji hybrydowych. Przyznana dotacja to ponad 900 tys. zł.

Gmina Jeleniewo otrzymała subwencję w wysokości 1,5 mln złotych i zrealizuje za te fundusze projekty 70 mikroinstalacji OZE, w tym aż 59 z nich będzie dotyczyło instalacji fotowoltaicznych.

Z kolei projekt opiewający na kwotę 1,5 mln złotych w gminie Narewka obejmuje montaż 8 instalacji solarnych i aż 66 instalacji PV – wszystkie na potrzeby budynków mieszkalnych.

W gminie Narew udzielono mieszkańcom grantów w wysokości 850 tys. złotych na 53 instalacje OZE (panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne).

Skontaktuj się z Nami!