euro
czystypowiat
POL_województwo_lubelskie_COA.svg

Województwo lubelskie

Otrzymaj do 15 000 zł dotacji na fotowoltaikę!

Dotacja dla firm na OZE w woj. lubelskim

Blisko 128,5 mln złotych unijnego dofinansowania przeznaczył zarząd woj. lubelskiego na odnawialne źródła energii.
Łącznie wpłynęło aż 850 wniosków, z czego do dofinansowania wybrano 332 projekty lokalnych przedsiębiorców. Dotacje pochodzą z projektu współfinansowanego ze środków “Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020”.

Końcem maja 2021 marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski przekazał już siedmiu inwestorom z regionu, gotowe umowy na subwencje dla inwestycji z OZE (dotyczą one głównie budowy instalacji PV).

Jednym z beneficjentów programu jest, m.in. PKS w Łukowie, gdzie 82 tys. złotych przeznaczone zostanie na budowę instalacji fotowoltaicznej na jednym z budynków stacji obsługi autobusów przeznaczonej do przeglądów i konserwacji pojazdów. Warto zaznaczyć, że PKS w Łukowie przewozi blisko 250 tys. pasażerów w ciągu jednego miesiąca. Łączny koszt tej inwestycji wyniesie 164 tys. złotych. Inwestorzy zakładają, że zwróci się ona już w przeciągu 5 lat.

Dofinansowanie tego typu inwestycji w przedsiębiorstwach regionu jest bardzo potrzebne, ponieważ przyczyniają się one nie tylko do obniżenia kosztów produkcji, ale stają się też elementem realizacji w regionie programu Europejskiego Zielonego Ładu (Europejski Zielony Ład to zbiór inicjatyw politycznych Komisji Europejskiej, których nadrzędnym celem jest osiągnięcie neutralności dla klimatu w Europie do 2050).

Skontaktuj się z Nami!